
‘Slimme’ stofzuiger met basisstation (afb: dji.com)
Wat als ‘slim’ wordt aangeprezen is meestal heel erg DOM. De Spaanse programmeur Sammy Azdoufal zegt min of meer per ongeluk 7000 zogenaamd slimme stofzuigers te hebben gekaapt. Je moet je toch eens achter de oren krabben als je er weer eens ingeluisd bent en toch een ‘slim’ apparaat hebt gekocht. De beveiliging van die dingen is vaak abominabel.
Azdouzal kwam erachter toen hij zo’n ‘slim’ ding kocht (een DJI Romo). Hij wilde die met zijn Playstationconsole aansturen en ging wat zitten frutten. Hij ontdekte al snel dat een zelf ontwikkelde toepassing begon te communiceren met andere DJI-apparaten.
Zo kreeg hij in een keer 7000 ‘slimme’ stofzuigers onder zijn Playstationknoppen. Hij kon camerabeelden meekijken en kreeg ook berichten van die apparaten. Aan de hand van de meegeleverde IP-adressen kon hij hun locatie min of meer vaststellen. Het lek zou inmiddels gedicht zijn. Dat zal wel, maar deze ‘slimme’ stofzuiger zal beslist niet de enige of de laatste zijn die veiligheidshalve niet deugt.
Zint eer ge begint (zou ik=as zeggen).
Bron: the Guardian